ניהול כספים במיקור חוץ

ניהול כספים במיקור חוץ

במציאות הכלכלית הקיימת ולנוכח השינויים אותם עברה המערכת הבנקאית בשנים האחרונות, מרבית העסקים צריכים ניהול כספים מקצועי בכדי שיסייע להם לעבור את המהמורות שבדרך.

במרבית העסקים קיימת הנהלת חשבונות פנימית או חיצונית אשר עוסקת ברישום הפעולות שבוצעו ומבוצעות בעסק. שירותי הנהלת החשבונות הכרחיים למעקב אחר פעילות העסק והבקרה השוטפת,
ומהווים את הבסיס לקבלת רבות מההחלטות הניהוליות בארגון.

אבל האם זה מספיק לצורך הניהול הכספי של העסק בהווה ובתכנון העתיד? ומי צריך בסופו של יום לטפל בבנקים ולדאוג לתזרים השוטף?

מרבית הבעלים או המנכ"לים בעסקים הקטנים והבינוניים הינם מומחים בתחומם, העומדים בלב העסק, אולם מוצאים את עצמם, בעל-כורחם, עוסקים בחלק ניכר מזמנם בנושאי כספים, תקציב, תמחיר ובנקים, וזאת על חשבון תשומת לב ללקוחות, לעובדים, לשיווק ומכירות ולפיתוח העסק.

במקרים רבים נתקלנו בבעלים שעושים עבודה יסודית וטובה גם בנושאי הכספים, אולם במרבית המקרים זה מנע מהם מלהקדיש את המשאבים הנדרשים בפיתוח המקצועי של העסק ובשימור הקשר מול לקוחות החברה.
ניהול כספים מקצועי בא לסייע לבעלים בניהול ההווה ובתכנון העתיד, תוך יצירת כלים ניהוליים, ליווי העסק והבעלים בקבלת החלטות עסקיות ואסטרטגיות, ותוך ביסוס הקשר עם הבנקים וגיוס אשראי במידת הצורך.

למה לבחור ניהול כספים במיקור חוץ?

•    חברות קטנות ובינוניות זקוקות לניהול פיננסי מקצועי אך לרוב אינן נזקקות למנהל כספים במשרה מלאה.
•    למרבה הפרדוקס, לגורם חיצוני קל יותר, לעתים, להבין את הפעילות האמיתית של העסק, מאחר והוא לא שבוי של התובנות הקיימות ושל המנטרה הקיימת בארגון. אנשים מתוך המערכת מחפשים לרוב הצדקה לנתונים, בעוד כשאנחנו באים "מבחוץ", אנו מחפשים את הסיבה. הצדקה מביאה לקבעון, חיפוש הסיבה מביא לשינוי!
•    לא סתם נדמה לך לפעמים שהבנקים לא מבינים אותך, וגם אתה לא מבין מה הם רוצים… בנקאות היא "שפה", תבחר במנהל כספים מנוסה, שמבין ודובר את ה"שפה" היטב, ושיידע לייצג אותך נכון מול הבנקים.
•    איש מקצוע מנוסה, שניהל וליווה עסקים רבים, יכול לסייע לבעלים/ מנכ"ל בקבלת החלטות ובתכנון צעדים עתידיים.
•    עלות שכרו של מנהל כספים מנוסה, הכוללת הפרשות סוציאליות, רכב והטבות שונות היא גבוהה מאוד ומגיעה לעשרות אלפי שקלים בחודש.
•    העלות הגבוהה של העסקת מנהל כספים מנוסה גורמת לעסקים רבים לוותר על המשרה, ולהשאיר את ההתעסקות בנושאים הכספיים בידי המנכ"ל. לחילופין, יש כאלה הבוחרים להעסיק חשב או מנהל כספים חסר ניסיון בעלות נמוכה יותר.

ניהול כספים במיקור חוץ מאפשר לעסק לקבל שירות ברמה גבוהה, על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב, ובעלות נמוכה משמעותית.

המעבר לשימוש בשירותיו של מומחה חיצוני לניהול כספים ולליווי פיננסי, הפך זה מכבר לתופעה ההולכת וצוברת תאוצה בקרב עסקים רבים ולכלי פיתוח של אותם עסקים.
במבחן "עלות-תועלת" ללא ספק תגלה שזו הצעה משתלמת לעסק שלך.